PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587}
6,7 6 636
ocen
6,7 10 1 6636
6,7 3
oceny krytyków
Michael
powrót do forum filmu Michael

W "Dogmie" (która z resztą powstała później), były anioły, które zbłądziły i źle się zachowywały. Anioł Travolty to anioł, który sprawia warażenie znużonego i wynudzonego przez swą egzystencję. Czasami sprawia wrażenie wręcz niedorozwiniętego, gdyż jego umysł jest jakby umysłem małego dziecka, które z wielką radością patrzy na rzeczy oczywiste, których samo jeszcze nie zna. No tylko, że takie małe dziecko nie ma problemów z nadużywaniem alkoholu itp.

Lord___Sidious

Ojejku. Wiem, że minęło 17 lat, czyli naprawdę sporo czasu, ale ten komentarz naprawdę mocno mnie zaskoczył.
Michael niedorozwinięty?! Ja ten film odbieram zupełnie, ale to zupełnie inaczej. Jest niezwykle ciepły, wzruszający i nostalgiczny. Michał jest niezwykłym bohaterem, bo przecież chyba każdy słyszał o Archaniele Michale. Kojarzymy go jednak z poważnym aniołem, wojownikiem w zbroi, nie zaś z trochę zapuszczonym, trochę narwanym mężczyzną.
Moim zdaniem ten film przekazuje nam niezwykle dużo różnych rzeczy. Ta dziecięca radość anioła nie wynika z tego, że jest "jak małe dziecko". Ma nam pokazać, że nawet prostymi rzeczami można się cieszyć. Michał ma szansę być na ziemi jedynie 26 razy i bardzo tego żałuje.
Jego zachowanie, bardzo różne, w zależności od sytuacji, jest doskonale przemyślane. Chwilami widać, że ten zabawny, nieco zwariowany anioł, to tak naprawdę ktoś więcej. On naprawdę czuwa nad ludźmi, których spotyka.
W moim odczuciu bardzo pięknie pokazano, jak pod jego wpływem zmieniają się pozostali bohaterowie. Zaczynają dostrzegać coś, co wcześniej było przed nimi zakryte. Rozpoczyna się wielka przemiana, a nieoczekiwane spotkanie wpłynęło na ich życie i pozostawiło na nich ślad.
Moim zdaniem to film, który naprawdę warto obejrzeć, bo być może także nas skłoni do jakichś refleksji.
Na pewno nigdy nie nazwałabym go "znużonym i wynudzonym przez swą egzystencję" - przeciwnie - wciąż potrafi znaleźć coś, co go cieszy, nadal zachwyca się tymi samymi rzeczami.

ocenił(a) film na 8
Elentari22

Elentari -pieknie powiedziane, podobnie to odebralam, ...a wszystko po co tu jestesmy to milosc:) i nie koniecznie ta partnerska

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones