PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1282}

Pocałunek kobiety pająka

Kiss of the Spider Woman
7,6 1 660
ocen
7,6 10 1 1660
7,5 4
oceny krytyków
Pocałunek kobiety pająka
powrót do forum filmu Pocałunek kobiety pająka


Film wyśmienity-od strony scenariusza i pomysłu.Gej,usadzony za sodomie z nieletnim i więzień polityczny w jednej celi.Gej zaczyna opowiadac film ,który się wizualizuje nam jako osobna historia , z czasem rzeczywistośc staje się analogią tej opowieści. Od tej strony i realizacji film przypomina niektóre celuloidowe sny almodovara,no ale na pewno klase niżej,to mniej intensywne i mniej płynne śnienie.Skojarzenia z innymi tuzami kina gejowskiego tez pewnie sie znajdą- opowieśc szeherezady ;D -jest też w tym pewna szkatułkowośc ,ale,niestety nie na tym poziomie jak myślicie - ale tu to zaledwie kieruje na trop pana P. Nie ma co go bardziej plątac,ale mrugnięcie jest :).Aktorstwo bardzo dobre,historia urzekająca(przynajmniej ja zostałem na to kupiony) a wykonanie sugeruje że reżyser dobrze wie o co biega w robieniu filmu(teraz widzę że widziałem ''zabawa w boga'' tego pana i to tez film przynajmniej godny uwagi).Dla takich filmów jeszcze opłaca się włączac TV.To to co kocham w kinie.Śnijmy!

8/10




użytkownik usunięty

jakj patrze na date to raczaj almodovar coś kupował z tego:P ,po za tym pewnikiem są tu namiary ma fassbindera jeszcze.

użytkownik usunięty

a pan P. z mojej notki to oczywiście Pasolini.(akurat almodovar się nazywa pedro więc mogla by byc niescisłosc -_-'')

ocenił(a) film na 10

zgadzam się w całości z tym co napisałeś... ja dałam 9/10 za rozwalające aktorstwo Williama Hurta, który dodatkowo podciągnął ocenę z 8...

krutki....

krutki...

RandyShughart

Jaki krutki, dwie godziny prawie :P

rozkminator

To "u" aż w oczy kole już w samym temacie, ale tu powtórzony trzy razy z rzędu prawie wzroku pozbawia :P

angelann

Arr, combo breaker!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones